KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 13383041
nr 1338 3041
Hans Robert Pippal
(1915-1998), Österrike
"Blick aus Steinhof, Wien". Signerad, daterad 1940. Pastell, 44x61 cm
Hans Robert Pippal, österrikisk bildkonstnär född i Wien 1915, död 1998.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 27 juli 2020
kl 19:33:05
27/7 19:28:05
Hans Robert Pippal
Läs mer om Hans Robert Pippal